یراق آلات درب و پنجره ۴ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 260 بازدید

انواع یراق آلات پنجره های UPVC

هر پنجره UPVC از چند سه قسمت کلی تشکیل می شود. پروفیل UPVC ، شیشه ها و یراق آلات پنجره های UPVC. در این مقاله قصد داریم تا درباره یراق آلات پنجره های UPVC صحبت کنیم.

انواع بازشو های پنجره UPVC

چند نمونه از مهمترین یراق آلات پنجره های UPVC

اسپانیولت

اسپانیولت که در اصطلاح به آن قفل درب می گویند یکی از مهمترین اجزای یراق آلات پنجره های UPVC است. کیفیت اسپانیولت که تحت تاثیر نوع آلیاژ استفاده شده در آن است، تاثیر مهمی بر کیفیت در و پنجره یو پی وی سی تولید شده دارد. بی کیفیت بودن آلیاژ مورد استفاده باعث افزایش فشار بیشتر بر روی دستگیره های در شده و درب را از کار می اندازد. اسپیولت های موجود در بازار از نوع ترک و آلمانی هستند که انواع آلمانی به دلیل دو زبانه بودن از کیفیت و امنیت بالاتری نسبت به انواع ترک برخوردار هستند.

اسپانیولت

دستگیره در و پنجره

انتخاب دستگیره مناسب، سبب طول عمر بیشتر اسپانیولت نیز می شود. دستگیره های بلندتر فشار کمتری را به اسپانیولت وارد می کنند. همچنین دستگیره هایی که اهرم تو پر دارند، کیفیت بالاتری دارند.

از دیگر مواردی که در انتخاب دستگیره باید به آن توجه داشت، ضخامت صفحه اصلی دستگیره می باشد. بعلاوه ماشین کاری اتصال اهرم به صفحه اصلی به سهولت حرکت آن می افزاید. کیفیت آلیاژ استفاده شده در ساخت شفت ۴ پهلو نیز به کارکرد بهتر و طولانی تر دستگیره کمک می کند.

در صورتی که فنر دارای جنس مناسبی نباشد، در زاویه قائم عملکرد اهرم تغییر می کند. آخرین موردی که در زمینه دستگیره باید مورد توجه قرار گیرد زوار جای پیچ است که باید دارای استحکام و مقاومت کافی در برابر شکستگی و خرد شدن باشد.

یراق آلات پنجره یو پی وی سی

سیلندر در و پنجره

یکی از بهترین انواع سیلندر های درب و پنجره، سیلندرهای برنجی هستند که توسط آلومینیوم کاور شده اند.

زبانه قفل

چه زبانه قفل بلند بوده و چه کوتاه باشد، باید به صورتی باشد در هنگام باز و بسته شدن در جای خود قرار گیرد. همچنین لولا نیز وزنی حداقل برابر با ۱۱۰ گرم داشته باشد که در مقابل شکستن مقاومت کند.

انواع بازشوهای درب و پنجره های یو پی وی سی

  • یک حالته یا Turn
  • دوحالته یا Turn and Tilt
  • کلنگی یا Tilt
  • کشویی یا Sliding
  • فولکس واگنی یا Sliding and Tilt
  • تاشو
  • فرانسوی

پنجره های آکاردئونی

بازشوهای کلنگی نقطه دید را از روبرو مسدود می کنند.

بازشوهای دو حالته برای مواردی که باز شدن پنجره بر روی دو محور عمودی و افقی مطلوب است مورد استفاده قرار می گیرد. عایق بندی بازشوهای دوحالته در برابر صوت، رطوبت باران و گرد و غبار بسیار زیاد است. با استفاده از این بازشوها، هزینه های ناشی از مصرف انرژی تا حد زیادی کاهش می یابد.

بازشوهای کشویی برای مواردی که با محدودیت فضا مواجه هستیم گزینه مناسبی می باشد.

یراق آلات پنجره های فولکس واگنی هرچند قیمتی بالاتر از پنجره های کشویی دارند اما پروفیل ارزانتری دارند. عایق بندی این پنجره ها بسیار زیاد است.

ارس پن تولید کننده و ارائه دهنده بهترین پنجره های UPVC با استفاده از بهترین یراق آلات پنجره و درب های دوجداره و سه جداره آماده خدمات رسانی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به هموطنان عزیز می باشد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *