{"status":"0","error":"authentication missing","found":"0","malware":"0","clean":"0"}{"status":"0","error":"authentication missing","found":"0","malware":"0","clean":"0"} تولید کننده درب و پنجره | تعهدات تولید کننده درب و پنجره | استانداردهای تولید بازشو ها
تولید کننده درب و پنجره 1 می 2018 بدون نظر 124 بازدید

تعهدات تولید کننده درب و پنجره

تعهدات تولید کننده درب و پنجره

یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش های یک ساختمان، درب و پنجره ها می باشد. به کار بردن درب و پنجره های استاندارد، نه تنها به مقاومت ساختمان کمک کرده، از هدررفت انرژی جلوگیری نموده و در نهایت زیبایی دوچندانی به ساختمان می بخشد. از این رو، هر تولید کننده درب و پنجره باید دقت داشته باشد که تا به استانداردهای درب و پنجره تعیین شده تعهد داشته باشد و با کیفیت ترین محصول ممکن را با منصفانه ترین قیمت به مصرف کننده عرضه نماید. در واقع هر تولید کننده درب و پنجره موظف است ایمنی و عایق بندی تولیدات درب و پنجره خود را کنترل نماید تا بتواند در بازار رقابتی امروز قادر به ادامه بقا باشد.

انواع بازشو ها در ساختمان

درب و پنجره ها یا به اصطلاح همان بازشو ها، انواع مختلفی دارند. برخی از بازشو، ارتباط دهنده قسمت های داخلی ساختمان هستند و برخی دیگر راه ارتباطی بین ساختمان و فضای بیرون می باشند. هر یک از این انواع باز شوها، با توجه به کاربری خود استانداردهای ویژه ای دارند که تولید کننده درب و پنجره باید به آن ها دقت داشته باشد.

تعهدات تولیدکننده درب و پنجره

استانداردهای بازشوهای رابط داخل ساختمان

از جمله بازشوهای داخل ساختمان می توان به درب بین اتاق ها، درب سرویس بهداشتی و حمام و درب کمدها اشاره کرد. تولید کننده درب و پنجره باید توجه داشته باشد که این درب ها به صورتی طراحی شوند که حالت باز و بسته شدن آن ها موجه اشغال فضای زیادی از ساختمان نشود و در عین حال از زیبایی ظاهری ساختمان نکاهد. در زمینه درب های سرویس های بهداشتی و حمام، استفاده از درب های ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت توصیه می شود.

استاندارد بازشوهای رابط ساختمان با فضای خارج از ساختمان

بازشوهای رابط داخل و خارج از ساختمان از اهمیت بیشتری از لحاظ عایق بندی برخوردارند. از آنجایی که دمای داخل و خارج ساختمان در برخی فصول و در برخی مناطق تفاوت چشم گیری با هم دارند، بنابراین رعایت نکات لازم برای عایق بندی رطوبتی، حرارتی و صوتی درب و پنجره های بیرونی باید کاملاً رعایت شود. از جمله این بازشوها می توان به درب اصلی و ورودی ساختمان، درب بالکن، پنجره ها، پنجره های سقفی، درب پارکینگ و … اشاره نمود که هر یک باید از مشخصات خاصی بهره مند باشند.

این بازشو ها باید علاوه بر عایق بندی و زیبایی، بار اضافی را به ساختمان تحمیل نکرده و از لحاظ ایمنی، دارای سطح بالایی باشند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *