تعویض پنجره های قدیمی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون نظر 215 بازدید

تعویض پنجره های قدیمی

تعویض پنجره های قدیمی

یکی از ساده ترین راه ها برای نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی، تعویض پنجره های قدیمی است. با تعویض پنجره های قدیمی، علاوه بر زیباسازی ظاهر ساختمان، عایق بندی بهتر در برابر حرارت، صوت و رطوبت برقرار می شود. همچنین با تعویض پنجره قدیمی با پنجره های UPVC ، بنای ساختمان تخریب نشده و فرد می تواند از مزایای زیادی در برابر هزینه پرداختی خود بهره مند شود.

تعویض پنجره های قدیمی با UPVC

مزایای تعویض پنجره های قدیمی با پروفیل UPVC

در تعویض درب و پنجره های قدیمی، از پروفیل های UPVC استفاده می شود. این پروفیل ها، قابلیت نصب در ساختمان های قدیمی دارای درب و پنجره های چوبی یا آهنی و آلومینیومی را دارند.

از جمله مزایای پروفیل های UPVC می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم تخریب ساختمان

شاید در گذشته این تصور وجود داشت که تعویض پنجره های قدیمی بلا استثنا با تخریب حتمی ساختمان همراه است. اما امروزه با استفاده از پروفیل های UPVC، امکان عوض کردن پنجره های قدیمی با شیشه های دو جداره کاملاً فراهم است.

سرعت در نصب پنجره

نصب پنجره های UPVC به جای پنجره های قدیمی بسیار سریع انجام می شود به صورتی که حدود ۶ الی ۸ پنجره با سایز معمولی قابل تعویض در یک روز کاری می باشد.

عدم ایجاد مزاحمت برای ساکنین

از آنجایی که مراحل تعویض پنجره ها به صورت موازی انجام می شود، حتی در فصول سرد سال، نیز مزاحمتی برای ساکنین ساختمان انجام نشده به صورتی که پس از برش هر پنجره، عملیات نصب آن به سرعت انجام می شود.

پیش از تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دو جداره به چه نکاتی باید توجه کرد؟

از آنجایی که در هنگام نصب این پنجره ها از ابزار آلات مختلف استفاده می شود، بهتر است تا فاصله ۱٫۵ متر از این پنجره ها، وسایلی که در معرض خرابی یا پاره شدن قرار دارند، مثل پرده، فرش، مبلمان، وسایل چوبی و …، وجود نداشته باشد.

همچنین باید مسیری برای انتقال و حمل و نقل پنجره ها باز باشد تا به وسایل دیگر، آسیب وارد نشود. پوشاندن منسوجات خانه برای جلوگیری از غبار آلود شدن آن ها نیز توصیه می گردد.

تعویض درب و پنجره قدیمی

مراحل تعویض پنجره های قدیمی و نصب پنجره UPVC

پس از انجام اقدامات لازم قبل از تعویض پنجره ها، کار اصلی توسط تیم نصب شروع می شود. در آغاز کار، ابتدا لولاهای پنجره از هر لنگه پنجره و بازشوها جدا می شود و این قطعات کنار گذاشته می شوند. پس از آن، اقدام به برش ستون های وسط قاب پنجره که به صورت افقی یا عمودی قرار گرفته است می کنند. در نهایت مشاهده می شود که تنها یک کلاف آهنی دور پنجره باقی مانده است که همان، چارچوب پنجره جدید را می سازد.

پس از این مرحله، UPVC دوجداره ای که در کارخانه ساخته شده است، در چارچوب تعبیه شده و به فریم قبلی پنجره با پیچ متصل می شود. فریم قدیمی، توسط فریم دوجداره پوشانده شده و قابل مشاهده نمی باشد.

در مرحله آخر، عایق بندی دور تا دور پنجره توسط چسب های مخصوص انجام شده به صورتی که هیچ درز و شکافی مسیر نفوذ آب و هوا و حرارت نباشد. شیشه های دو جداره در این مرحله به وسیله گاز آرگون قرارداده می شوند و در نهایت رگلاژ پنجره ها انجام می شود.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *