پنجره دوجداره آلومینیومی ۱۰ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 94 بازدید

تفاوت های پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVC

پنجره دوجداره آلومینیومی وزن سبکی دارد، استحکام بالایی داشته و با دوام می باشد. مواد استفاده شده در ساخت این پنجره ها بسیار انعطاف پذیر بوده و می تواند به هر شکل دلخواهی در آید. در مقابل، پنجره های UPVC همین ویژگی ها را داشته اما عایق بندی مناسب تری در مقابل گرما و سرما دارند. برای عایق بندی پنجره های آلومینیوم، از یک شکست حرارتی استفاده می شود که در آن دو نیمه خارجی و داخلی توسط یک ماده غیر فلزی به هم اتصال داده می شوند.

تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVC

PVC روی در و پنجره های UPVC نیازی به رنگ کردن ندارند، به این معنی که، عملیات تعمیر و نگهداری خاصی نیاز نیست. اما پنجره دوجداره آلومینیومی در کوره رنگ شده و به سرویس کمی نیاز دارد. البته این قابلیت را دارند که در رنگ های مختلفی ارائه شوند . به طور متوسط پنجره های UPVC حدوداً ۳۰% گرانتر از پنجره های آلومینیوم هستند.

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVC

ظاهر و ترکیب بندی

پنحره های آلومینیوم و UPVC می توانند بر اساس نیاز مشتری در سایزها و اشکال و رنگ های مختلفی ساخته شوند. البته، پنجره ها امروز در چند مدل یک طرفه یا دوطرفه، تک جداره یا دوجداره، با عایق بندی حرارتی (به وسیله تزریق گاز آرگون) یا بدون آن به صورت استاندارد عرضه می شوند. پنجره های تک جداره به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند زیرا کمترین عایق بندی را دارند. بنابراین هر دو نوع پنجره های آلومینیومی یا UPVC به صورت دوجداره یا با لایه های شیشه بیشتر عرضه می شوند.

پنجره های آلومینیومی می توانند با فریم داخلی چوبی استفاده شوند تا هم به زیبایی بیشتر نمای داخلی ساختمان کمک کرده و هم استحکام پنجره بیشتر شود.

عایق بندی رطوبتی پنجره

اهمیت نفوذ رطوبت به داخل و تعریق پنجره در طراحی پنجره با توجه به نوع فریم مورد استفاده مشخص می شود. این پدیده وقتی اتفاق می افتد که هوای گرم و مرطوب داخل خانه بر روی شیشه های سرد پنجره متراکم می شود. اگر یک پنجره زیاد عرق کند، رطوبت جمع شده بر روی شیشه می تواند به داخل نفوذ کرده و سبب خرابی شود.

پنجره های UPVC با جداره های شیشه حرارتی، نقش مهمی را در کاهش یا جلوگیری از تعریق پنجره ها انجام می دهند. در حالیکه پنجره دوجداره آلومینیومی ، علیرغم لایه عایق بندی غیر فلزی که دارد، نمی تواند در این زمینه به خوبی عمل کند. همچنین با استفاده از رطوبت سنج ها می توان میزان رطوبت داخل ساختمان را اندازه گرفت و از تعریق پنجره ها جلوگیری کرد.

تنوع پنجره آلومینیوم

نصب پنجره های دوجداره آلومینیومی

شاید بسیاری از افراد اقدام به نصب پنجره های آلومینیومی نمایند اما برای تنظیم بهتر و عایق بندی مناسب تر آن باید از یک نیروی ماهر کمک گرفت. در صورتی که پنجره ها به درستی نصب نشوند می توانند بدشکل به نظر رسیده و به راحتی اجازه نفوذ رطوبت و حرارت را بدهند. ارس پن، بهترین تولید کننده درب و پنجره های آلومینیومی و UPVC می تواند در کمترین زمان ممکن به شما بابت نصب صحیح پنجره انتخابی شما کمک کند.

دوام و تعمیرات

پنجره های آلومینیومی و UPVC هر دو بسیار با دوام بوده و به سرویس و نگهداری کمی نیاز دارند. در صورتی که این درب و پنجره ها به خوبی رنگ شده و عایق بندی شده باشند، دوره های سرویس و نگهداری و حتی تمیز کردن این پنجره ها بسیار طوانی مدت می باشد.

تمیز کردن این فریم ها به صورت عادی انجام می شود و نیاز به دستورالعمل خاصی ندارد.

تعویض پنجره های قدیمی

پنجره ها چه دارای اندازه استاندارد و چه اندازه سفارشی باشند، می توانند به سادگی با پنجره دوجداره آلومینیومی یا UPVC تعویض شوند. تعویض و نصب پنجره های جدید باید توسط یک نیروی ماهر انجام شود.

ارس پن ، آمادگی ارائه خدمات در تمامی زمینه های تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC نصب پنجره های جدید در ساختمان های مسکونی و اداری شما را دارد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *