مزایای در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک ۲۲ مهر ۱۳۹۷ بدون نظر 4 بازدید

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

تولید درب و پنجره های با کیفیت و متناسب با نیاز ساختمان های مختلف ، ضمن ایجاد نمایی زیباتر و مطلوب ، سبب کاهش هزینه های هدر رفت انرژی و راحتی بیشتر افراد خواهد شد ، در همین راستا در این مقاله ، به معرفی  درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک به عنوان یکی از انواع درب و پنجره ی مورد استفاده در ساختمان ها پرداخته شده است .

به درب و پنجره ای که در ساخت آنها از متریال آلومینیوم جهت تهیه پروفیل و بازش های درب و پنجره استفاده شده است ، درب و پنجره آلومینیومی گفته می شود.

ترمال بریک در پنجره آلومینیومی

انواع درب و پنجره آلومینیومی

  • آلومینیومی
  • آلومینیوم ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

در پروفیل‌ پنجره آلومینیومی ترمال بریک به منظور رفع مشکل عایق نبودن پنجره نسبت به حرارت ، از یک تسمه از جنس پلی آمید که تا ۲۲۰ درجه حرارت و ۵۰ درجه برودت را تحمل می‌کند، استفاده شده است ،  به دلیل جدا کردن لایه بیرونی پروفیل چارچوب و لنگه از لایه داخلی این نوع پروفیل‌ها و عایق نمودن آن در مقابل حرارت و سرما ، با مکانیزم پرس کردن تسمه پلی‌آمید در بین جداره بیرونی و داخلی چارچوب (Frame) و لنگه (Sash)، از انتقال انرژی گرمایی از فضای داخل به بیرون و بالعکس جلوگیری نموده و در نتیجه  مانع اتلاف حرارتی ساختمان می‌شود که در نهایت هزینه های هدر رفت انرژی سرمایشی و گرمایشی ساختمان نیز کاهش خواهد یافت .

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

مزایای پنجره آلومینیومی ترمال بریک

  • پروفیل‌های ترمال بریک از دو پروفیل بیرونی و داخلی که بوسیله تسمه‌های پلی‌آمیدی به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده است ، لذا قسمت داخلی و خارجی ، می توانند رنگ‌های متفاوتی داشته باشند .
  • همسویی ضریب انبساط طولی پلی‌آمید با آلومینیوم در شرایط جوی متفاوت می‌باشد لذا این سیستم، عایق بسیار خوبی برای آلومینیوم بوده و استفاده از پوشش آنادایزینگ (Anodizing) باعث می‌شود که هم رنگ‌های بسیار زیبا و دلنشین برای ساختمان ایجاد گردد و هم با توجه به عایق‌بودن این پروفیل، استفاده از این سیستم سبب دوام آن در شرایط جوی نامناسب می گردد .

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *