قیمت پنجره دوجداره ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون نظر 251 بازدید

پنجره دو جداره

پنجره دو جداره

پنجره های دوجداره که از لحاظ صرفه جویی در هزینه و جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار مورد توجه قرار سازندگان قرار می گیرند. در این مطلب سعی داریم به مزایا و معایب و قیمت پنجره پنجره دو جداره بپردازیم.

اتلاف انرژی تعریف شده از طریق پنجره ها، به طور متوسط ۲۵% از هزینه های سالیانه انرژی بابت گرمایش و سرمایش ساختمان ها را در بر می گیرد. خوشبختانه، مراحلی وجود دارد که شما می توانید با تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های UPVC دوجداره و سه جداره جدید، این اتلاف انرژی را به حد چشمگیری کاهش داده و در نتیجه در هزینه های سالیانه حامل های انرژی خود صرفه جویی به عمل آورید.

استفاده از پنجره های دوجداره و سه جداره نه تنها از لحاظ مصرف انرژی، بلکه برای جلوگیری از نفوذ هوای بیرون به داخل ساختمان و عایق بندی صدا نیز بسیار در بهبود وضعیت ساختمان موثر است. به علاوه، از آنجایی که برای عایق بندی صدا در این درب و پنجره ها، از تزریق گاز آرگون بین لایه های شیشه استفاده می شود، بار اضافی جهت عایق بندی به ساختمان وارد نشده و مقاومت در برابر لرزش های ناشی از زلزله و طوفان و صاعقه در این پروفیل ها، رعایت می شود.

پنجره دو جداره

مزایای پنجره دو جداره

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث محبوبیت استفاده از پنجره های دوجداره را در بسیاری ساختمان های اداری و مسکونی شده است. از کاهش اثرات مخرب زیست محیطی گرفته تا عایق بندی ساختمان در برابر سر و صدا، دلیلی وجود ندارد که از پنجره دوجداره در ساختمان های خود استفاده نکنیم. حتی در بسیاری از موارد، تعویض درب و پنجره های قدیمی با پنجره های جدید UPVC دوجداره انجام می شود. در ادامه به تعدادی از مزایای این در و پنجره ها اشاره می کنیم:

  • صرفه جویی اقتصادی:

تحقیقات انجام شده نشان دهنده این است که استفاده از پنجره های دوجداره در مقایسه با نمونه های قدیمی تر در و پنجره تک جداره، در مناطق سرد به کاهش اتلاف انرژی تا ۲۴% در زمستان و در مناطق گرم تا ۲۸% در تابستان کمک می کند.

حتی با استفاده از تکنولوژی های جدید، این مقدار ذخیره انرژی بیشتر خواهد شد. به طور کلی ذخیره انرژی از طریق پنجره های دوجداره، بسته به کیفیت پنجره انتخابی، از ۳۰% تا ۵۰% می تواند متغییر باشد.

  • تطابق با استانداردهای محیط زیست:

کاهش اتلاف انرژی تنها به معنی صرفه جویی در هزینه مصرفی نیست، بلکه با این روش، از اتمام منابع سوخت های فسیلی و تولید گازهای گلخانه ای نیز جلوگیری می شود.

  • عایق بندی مناسب در برابر سر و صدا:

پنجره دوجداره ، به طور قابل ملاحظه ای از ورود سر و صدای اضافی بیرون ساختمان به داخل جلوگیری می کند. استفاده از پنجره دوجداره می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند نه تنها از لحاظ مالی بلکه از لحاظ آرامش افراد ساکن در ساختمان، به خصوص در مناطق پر سر و صدا مانند حاشیه اتوبان ها و دفاتر مستقر در کارخانه ها و … باشد.

پنجره دوجداره

معایب استفاده از پنجره دوجداره

واقعیت این است که نمی توان به مورد خاصی به عنوان مضرات استفاده از پنجره های دو جداره اشاره نمود. بلکه مواردی در زمینه نصب و خرید این پنجره ها وجود دارد که باید از آن آگاه باشید:

در هنگام تعویض در و پنجره های قدیمی، عوض کردن تنها یک پنجره تاثیر چندانی در جلوگیری از اتلاف انرژی برای شما نداشته و تنها هزینه ای را که بابت خرید و تعویض همان پنجره صرف کرده اید، هدر می دهد. بنابراین، برای تخمین قیمت و هزینه تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های UPVC باید قیمت پنجره دوجداره را به تعداد تمام بازشوهای موجود در ساختمان در نظر بگیرید.

یکی دیگر از معایب پنجره های دوجداره که می توان به آن اشاره کرد، حساسیت در کیفیت این پنجره هاست. از آنجایی که عایق بندی نامناسب و کیفیت پایین ساخت پروفیل، اثرپذیری استفاده از پنجره های دوجداره را کاهش داده و حتی می تواند منجر به بروز مشکلات بعدی شود، استفاده از پنجره دوجداره ارزان قیمت به جای نمونه های باکیفیت تر، می تواند مشکلات زیادی را در ساختمان پدید آورد.

قیمت پنجره دو جداره

همانطور که ذکر شد قیمت پنجره های دوجداره بستگی زیادی به کارخانه سازنده و کیفیت پنجره دارد. استفاده از پروفیل های باکیفیت مانند پروفیل های UPVC وین تک و …، شاید در ابتدای امر، فرد را متحمل هزینه های بیشتری نماید، اما هزینه های ناشی از گرمایش و سرمایش ساختمان را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *