قیمت پنجره آلومینیوم

قیمت پنجره آلومینیوم

افراد در هنگام تصمیم به تعویض درب و پنجره های قدیمی ، با گزینه های مختلفی مواجه هستند. در بسیاری از موارد، پنجره های آلومینیومی گزینه مناسبی می باشد زیرا دوام بالایی داشته و از لحاظ ظاهری جذاب است. همچنین این پنجره ها مطابق با نظر مشتری، قبل ساخت هستند. هرچند قیمت پنجره آلومینیوم نسبت به برخی پنجره های دیگر بالاتر است اما دلایلی وجود دارد که همچنان بسیاری از افراد به انتخاب این نوع پنجره ها برای منازل یا محل کار خود می پردازند.

قیمت و هزینه پنجره های آلومینیومی

قیمت پنجره آلومینیوم و هزینه نصب آن

قیمت پنجره آلومینیوم به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل می تواند شامل مواد اولیه، نوع شیشه استفاده شده، ضخامت فریم آلومینیوم، اتصالات اضافه و تعداد جداره های شیشه باشد. همچنین برای نصب این در و پنجره ها، دستمزد نیروی کار نیز مورد محاسبه قرار می گیرد. مسلم است این هزینه ها، شامل تعبیه قاب مناسب پنجره در دیوار نمی شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که هزینه کلی پرداختی توسط سفارش دهنده، می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی، نظیر نوع مواد اولیه یا متریال مورد استفاده، اندازه و نوع پنجره، نوع بازشو، مهارت فرد نصاب و موقعیت جغرافیایی پروژه تغییر کند. اما باید بدانیم که هیچگاه، نباید کیفیت فدای قیمت شده و مشتریان عزیز باید توجه داشته باشند، کسب کیفیت مطلوب از پنجره های آلومینیومی، مستلزم پرداخت هزینه بیشتر است و این هزینه، با کاهش اتلاف انرژی ذاتی توسط پنجره های دوجداره آلومینیومی، جبران می شود.

هزینه نصب پنجره آلومینیوم

عوامل تاثیر گذار در انتخاب پنجره های آلومینیومی

در حالیکه پروفیل پنجره های آلومینیومی معمولی، تماماً از آلومینیوم ساخته شده است، نوعی دیگر از پروفیل ها وجود دارد که از یک لایه آلومینیوم کشیده شده بر روی چب تشکیل می شوند. این نوع پنجره ها، نمای چوبی زیبایی را در داخل ساختمان ایجاد کرده و در خارج از ساختمان با استفاده از پوشش آلومینیوم، به نفوذناپذیری در برابر هوا و دوام پنجره کمک می کنند. از این رو، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین انواع مختلفی از بازشو ها برای پنجره های آلومینیومی وجود دارد که شامل باز شوها یک طرفه، دو طرفه، چرخشی و ریلی، ثابت، سایبانی و … می شود. قیمت پنجره های آلومینیومی با بازشوهای مختلف، متفاوت می باشد.

از طرف دیگر شکل و اندازه در و پنجره های آلومینیومی نیز بسته به نظر مشتری قابل تغییر است. رایچ ترین شکل برای پنجره ها، مستطیلی، مربعی و به ندرت منحنی می باشد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر انتخاب پنجره های UPVC ، پرداخت و رنگ آن ها می باشد. انتخاب رنگ در این پروفیل ها بسیار متنوع است. دو نوع پرداخت رایج در پروفیل های آلومینیومی، پرداخت های برونزی و آلومینیومی میباشد. ارزان ترین پنجره آلومینومی اغلب عایق بندی مناسبی برای انرژی و حرارت ندارند. در مقابل پنجره های دوجداره و سه جداره آلومینیومی، می توانند عایق مناسب تری برای هوا و حرارت و صوت بوده و در مقابل هزینه گران تری دارند.

آخرین عامل تاثیر گذار بر انتخاب پنجره های آلومینیوم –که مهمترین عامل نیز است- اندازه پنجره می باشد. پنجره های آلومینیومی در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که برای تهیه بهترین پنجره آلومینیوم با اندازه مناسب، می توانید با شرکت ارس پن تماس حاصل فرمایید.

به اشتراک بگذارید