تعویض پنجره بدون تخریب ۳ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 39 بازدید

مراحل تعویض پنجره بدون تخریب و نصب پنجره جدید

مراحل تعویض پنجره بدون تخریب و نصب پنجره جدید

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که فکر می کنید پنجره های قدیمی خانه تان نیاز به تعویض دارد اما نسبت به این عملیات نگران هستید، حتماً این مقاله را بخوانید. پنجره های قدیمی علیرغم زیبایی ظاهری که دارند به هیچ لحاظ در برابر تحمل بار و نیرو مقاوم نبوده و عایق های مناسبی برای صوت، انتقال حرارت و هوا نیستند. از این رو پیشنهاد می شود که به طرح تعویض پنجره بدون تخریب حتماً توجه نمایید. در این طرح، از پروفیل های UPVC به جای چوب و آهن به کار رفته در پنجره های قدیمی استفاده می شود که علاوه بر مزیت زیبایی، عایق بندی مناسبی برای صدا و تبادل حرارت دارد.

تعویض در و پنجره های قدیمی

تعویض در و پنجره های قدیمی چه ضرورتی دارد؟

برخی از ساختمان های قدیمی، همچنان استحکام لازم را از لحاظ فونداسیون و بنای ساختمان دارند اما هزینه ناشی از اتلاف انرژی در اثر وجود بازشوهای قدیمی در ساختمان به هیچ وجه منطقی نیست. بنابراین مالک تصمیم به تعویض پنجره قدیمی با پروفیل های UPVC می نماید. در این پروفیل ها قابلیت استفاده از پنجره های دوجداره و سه جداره وجود دارد و همین امر کمک زیادی به عایق بندی در و پنجره های یو پی وی سی می نماید. همچنین درزبندی مناسب این پروفیل ها از هدررفت انرژی گرمایی داخل ساختمان در فصول سرد و انرژی سرمایی در فصول گرم سال جلوگیری می کند.

بعلاوه پروفیل های UPVC، این امکان را دارند که در سایزها و رنگ های مختلف تولید شده و با پنجره های قدیمی جایگزین شوند.

مراحل تعویص پنجره های قدیمی بدون تخریب ساختمان

عملیات تعویض پنجره بدون تخریب با پروفیل های یو پی وی سی، جزو عملیات ساده بازسازی واحدهای ساختمانی مسکونی و غیر مسکونی می باشد. در این عملیات که بدون تخریب انجام می شود نیازی به عملیات ساختمانی نظیر آهن کشی یا بنایی نمی باشد. به صورتی که قاب پنجره روی دیوار باقی مانده و پروفیل پنجره در داخل قاب نصب می شود.

مراحل تعویض پنجره های قدیمی

اقدامات لازم برای تعویض پنجره بدون تخریب

حتماً پیش از شروع عملیات تعویض پنجره ، اطراف پنجره را از هرگونه وسایل اضافی و خطرناک و وسایل ارزشمند و زینتی منزل خالی کنید. همچنین در مسیر حمل و نقل پنجره ها و رفت و آمد نباید هیچگونه وسیله اضافی باشد.

استفاده از نیروهای متخصص و با تجربه در این زمینه، اولین مرحله برای آغاز مراحل تعویض درب و پنجره های قدیمی با پروفیل های UPVC است.

مراحل تعویض پنجره

در مرحله اول، ابتدا یراق آلات جدا شده و به این ترتیب بازشوها و لنگه ها درب و پنجره جدا می شوند. در مرحله بعد اقدام به جداسازی شیشه ها می شود.

در این جا نوبت به جدا کردن ستون های نگاهدارنده بازشو ها به روش برش می رسد. به صورتی که آنچه در نهایت مشاهده می شود، یک قاب آهنی یا چوب دور تا دور پنجره است. پروفیل های UPVC ، قابلیت نصب بر روی این قاب ها را دارند. پس از نصب پنجره UPVC ، از شیشه های دوجداره استفاده شده و عملیات درزبندی و عایق بندی و رگلاژ پنجره انجام می شود.

تعویض بدون تخریب پنجره های قدیمی

مزایای تعویض پنجره بدون تخریب

عدم نیاز به تخریب دیوار های ساختمان، از اولین مزایای این روش می باشد. به صورتی که تمامی فرآیند کار بر روی یک قاب پنجره داخل دیوار انجام می شود. همچنین این عملیات در کمترین زمان ممکن یعنی تقریباً یک روز کاری برای هر واحد ساختمانی قابل انجام است. از این رو، مزاحمت خاصی برای ساکنین ساختمان ایجاد نمی شود.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *