پنجره دوجداره کشویی ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون نظر 297 بازدید

مزایا و معایب پنجره دوجداره کشویی

مزایا و معایب پنجره دوجداره کشویی

پنجره ها در انواع مختلفی عرضه می شوند که یکی از موارد تنوع درب و پنجره ها در نوع بازشوی آن ها است. پنجره دوجداره کشویی به علت سهولت در باز و بسته کردن و کاهش فضای اشغال شده برای باز شدن پنجره، از محبوبیت زیادی برخوردار است. پنجره های کشویی قدیمی، تنها از مزیت راحتی در باز و بسته شدن برخوردار بودند. اما با ورود پنجره های دوجداره کشویی به صنعت ساختمان، این پنجره ها علاوه بر مزیت زیبایی و راحتی، از مزیت عایق بندی و درزبندی مناسب در برابر ورود هوا و صوت نیز بهره می شوند.

مزایای پنجره های دوجداره کشویی

سهولت در باز و بسته شدن در و پنجره، قابلیت استفاده در فصاهای کوچک و محدود و زیبایی ظاهری از جمله مزایای این بازشوها می باشد. بعلاوه، با استفاده از پنجره های کشویی، امکان استفاده از پرده های متنوعی بر روی پنجره وجود دارد.

پنجره UPVC کشویی

معایب پنجره های دوجداره کشویی

مهمترین  عیب پنجره های کشویی عایق بندی نامناسب آن ها می باشد که در پنجره های دوجداره کشویی این مشکل رفع شده است. همچنین محدودیت ابعاد در این پنجره ها وجود دارد به صورتی که برای پنجره هایی با عرض بیشتر از ۴ متر و کمتر از ۷۰ سانتی متر امکان استفاده از این بازشوها وجود ندارد.

مصرف انرژی در پنجره های دوجداره کشویی

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، در پنجره های کشویی قدیمی، هدررفت انرژی بسیار بالا بود. اما با پیشرفت صنعت طراحی در و پنجره و با استفاده از یراق آلات مناسب، مصرف انرژی در این بازشوها تا میزان ۸۰ الی ۹۰ درصد کاهش یافت. همزمان با کوچک تر شدن واحدهای ساختمانی و محدودیت فضا، استفاده از در و پنجره های کشویی بسیار با استقبال مواجه شد. این عایق بندی از آن جهت اهمیت دارد که وجود فضای اضافی بین لنگه ثابت و کشویی در این نوع پنجره ها مورد نیاز است.

پنجره کشویی

راهکارهای کاهش هدررفت انرژی در پنجره های دوجداره کشویی

تولیدکنندگان باید توجه داشته باشند که در هنگام تولید درب و پنجره های کشویی دوجداره، حتماً از پروفیل های استاندارد پنجره UPVC استفاده نمایند. امروزه، تنوع بسیار زیادی از پروفیل های UPVC در بازار وجود دارد اما بسیاری از آن ها دارای کیفیت مطلوب جهت استفاده در بازشوهای کشویی نیستند. بهترین پروفیل UPVC جهت استفاده در درب و پنجره های کشویی دوجداره، پروفیل UPVC ویستابست است که در شرکت ارس پن از آن استفاده می شود.

همچنین نوع یراق آلات پنجره های کشویی مورد استفاده در این درب و پنجره ها بسیار مهم است. توجه داشته باشید که حتماً از یراق آلات محکم و با کیفیت استفاده شده باشد.

بهترین راه، تماس با بهترین تولید کننده درب و پنجره های دوجداره است تا از کیفیت ساخت و صرفه جویی در مصرف انرژی مطمئن باشید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *