بهترین شیشه دوجداره ۱۰ مهر ۱۳۹۷ بدون نظر 15 بازدید

مشخصات و قیمت بهترین شیشه دوجداره

با ورود شیشه های دوجداره که در پنجره های upvc ، جای گذاری می شوند ، دیگر کمتر کسی حاضر به استفاده از پنجره های آهنی و یا آلومینیومی قدیمی است ، زیرا پنجره های upvc ، ضمن نصب راحت و سریع ، با شیشه های دوجداره خود به شکل بسیار مطلوبی از تبادل گرمایشی و سرمایشی محیط داخل ساختمان با بیرون جلوگیری می کنند ، به عنوان عایق بسیار مناسب صدا عمل می کنند و از ورود اشعه ی مضر فرا بنفش خورشید جلوگیری می کنند ، بدین ترتیب استفاده از این نوع شیشه ها با پروفیل پنجره ی upvc روز به روز در حال افزایش می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، مشخصات و قیمت بهترین شیشه دوجداره مورد بررسی قرار گرفته شده است.

قیمت بهترین پنجره دوجداره

شیشه دوجداره

در رابطه با مشخصات بهترین شیشه دوجداره می توان عنوان نمود که شیشه ی مرغوب و با کیفیت دارای چند ویژگی ساختاری و ظاهری می باشد که در ادامه عنوان می گردد .

 مشخصات بهترین شیشه دوجداره

  • چنانچه خال ، جوش ، خط و یا عدم دید شفاف در شیشه وجود داشته باشد ، نشان دهنده ی این موضوع است که لایه های شیشه دوجداره ، گرید A نمی باشد و از شیشه درجه B و یا شیشه شیت استفاده شده است زیرا شیشه دوجداره ی گرید A از شیشه های فلوت که شفاف هستند ، استفاده می شود .
  • اسپیسر آلومینیومی یکپارچه

وجود اسپیسرهای آلومینیومی که به صورت یکپارچه در کنج ها بین دوجداره به گونه ای است که در یک نقطه و آن هم در یکی از اضلاع بهم دیگر متصل شده هستند ، یکی از مشخصات شیشه ی دوجداره مرغوب می باشد .

  • چسب اولیه تزریقی

یکی دیگر از مشخصات شیشه های دوجداره ی استاندارد ، این است که اسپیسر آلومینیومی توسط بوتیل تزریقی و نه بوتیل نواری، به شیشه دوجداره متصل هستند که علامت تشخیص وجود بوتیل تزریق آن است که وقتی شیشه دوجداره را از روبه رو نگاه می شود هرگز اسپیسر آلومینیومی دیده نشود و کاملا به صورت یکنواخت توسط چسب پوشانده شده باشد و به صورت یکدست مشکی با چسب ثانویه تلفیق شده ، صاف و یکنواخت باشد .

  • چسب ثانویه پلی سولفاید

به طور کلی از دو نوع چسب اولیه بوتیل و چسب ثانویه پلی سولفاید در تولید شیشه دوجداره استفاده می گردد که باید از نوع مرغوب آن و به مقدار کافی از آنها استفاده شود، لذا جهت تشخیص آنها می توان اینگونه عمل کرد ، وقتی به شیشه دوجداره از روبه رو  قبل از نصب در قاب پنجره نگاه شود ، دور تا دور آن یک نوار مشکی از چسب دیده می شود که ضخامت و یا پهنای آن باید ۵ میلی متر باشد و یکدست مشکی دیده شود و از زیر آن اسپیسر آلومینیومی دیده نشود ،یعنی دچار بریدگی و قطع شدگی نشده باشد

مشخصات بهترین پنجره دوجداره

  • مشاهده ی سوپاپ گاز

در یکی از اضلاع شیشه دوجداره بر روی اسپیسر آلومینیومی باید دو عدد سوپاپ گاز وجود دیده شوند ، لذا اگر گاز آرگون تزریق شده باشد ، سطح داخلی شیشه دوجداره با سطح خارجی آن باید اختلاف دما داشته باشد . داخل گرم و بیرون سرد باید باشد ، در غیر این صورت ، گاز آرگون تزریق نشده است .

  • وجود مواد رطوبت گیر در داخل اسپیسر ها

باید سلی کاژل و یا مواد رطوبت گیر در دو ضلع از شیشه دوجداره تزریق گردد تا رطوبت بین دوجدار را جذب خود نماید ، علامت وجود سلی کاژل در داخل اسپیسر آن است که وقتی شیشه دوجداره را تکان می دهید باید صدای جابجایی مثل شن و یا نمک در داخل اسپیسر و شیشه دوجداره شنیده شود ، با وجود مواد رطوبت گیر دیگر شیشه پنجره بخار نخواهد کرد .

قیمت بهترین شیشه دوجداره

از آنجا که شرکت های صنعتی مختلفی به ساخت و تهیه ی شیشه ی دو جداره اقدام کرده اند ، برندهای مختلف شیشه ی دو جداره که دارای کیفیت های متفاوتی نیز هستند ، قیمت های متفاوتی دارند ، هر چه کیفیت و رعایت استاندارد های جهانی ساخت شیشه ی دو جداره در این محصول بهتر رعایت شده باشد ، قیمت بالاتری دارد ، قیمت بهترین شیشه دوجداره بر اساس مواد تشکیل دهنده ، تعداد جداره ها ، ضخامت جداره ها و درجه ی خلوص شیشه تعیین می شود که بر حسب مترمربع خواهد بود .

ارس پن بهترین تولید کننده درب و پنجره UPVC و با بالاترین کیفیت و خدمات، ضمن بهره گیری از با کیفیت ترین انواع پروفیل پنجره آماده خدمت رسانی به هموطنان می باشد.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *