کاربرد شیشه سکوریت در ساختمان ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون نظر 52 بازدید

موارد کاربرد شیشه سکوریت در ساختمان ها

موارد کاربرد شیشه سکوریت در ساختمان ها

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن (شیشه میرال) یکی از مقاوم ترین انواع شیشه است که از آن در صنعت ساختمان استفاده می شود. مقاومت این شیشه به دلیل فرآیند حرارت دهی قوی است که بر روی آن ها انجام می شود. همچنین امکان تولید این شیشه در رنگ ها و طرح های متنوع نیز وجود دارد.

شیشه سکوریت یا نشکن

ویزگی های شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت یا میرال، در واقع همان شیشه های معمولی هستند که تحت حرارت قرار گرفته اند. از این در برابر ضربه بسیار مقاوم شده و به شیشه های نشکن معروف هستند. مقاومت شیشه های نشکن نسبت به شیشه های معمولی حدوداً ۳-۵ برابر است. نشکن بودن این شیشه ها به این معنی نیست که تحت هیچ شرایطی خورد نمی شوند. بلکه به این صورت است که حتی در صورت شکستن شیشه های سکوریت، آن ها به قطعات مکعبی شکل و بدون لبه های تیز و برنده تقسیم می شوند که همانند ذرات خرد شده شیشه های معمولی خطرناک نیستند.

کاربرد شیشه سکوریت در صنعت ساختمان

یکی از کاربردهای قدیمی شیشه نشکن در صنعت خودرو و پنجره اتومبیل ها بوده است. اما امروزه از این شیشه در سطح گسترده ای در انواع مراکز تجاری و فروشگاه ها و منازل و ادارات نیز برای ایمنی سازی ساختمان استفاده می شود. ساختمان های ضد زلزله بیشترین مورد هدف استفاده از این نوع پنجره ها هستند. به علاوه در تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های UPVC نیز می توان از شیشه های دوجداره نشکن استفاده نمود.

ویژگی های شیشه سکوریت یا میرال

یکی از محل هایی که در ساختمان حتماً باید از شیشه های نشکن استفاده نمود، راه پله ساختمان و آسانسور می باشد. زیرا این محل ها، به خصوص در مجتمع های مسکونی جزو محل های پر تردد و بسته ساختمان به حساب آمده و در صورت شکستن شیشه، می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

همینطور در مناطقی از ساختمان که دارای رطوبت است، نظیر حمام یا سونا و در نرده ها نیز از شیشه سکوریت استفاده می شود.

چگونه بهترین شیشه سکوریت را بشناسیم؟

شیشه های سکوریت با استفاده از کد درج شده بر روی آنها، که معرف کشور سازنده و کنترل کننده محصول است معرفی می شوند. بهتر است در هنگام خرید همواره به بهترین تولید کننده درب و پنجره مراجعه نموده و با بررسی کد ثبت شده بر روی محصول، بهترین شیشه نشکن را تهیه نمایید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *