1 نمای شیشه ای لامل | لامل چیست | مزایای نمای لامل | نمای ساختمان لامل
نمای لامل ۶ آبان ۱۳۹۷ بدون نظر 7 بازدید

نمای شیشه ای لامل چیست؟

امروزه جهت زیبایی بخشیدن به سازه ها و ساختمان های مرتفع از نماهای مدرن شیشه ای که ضخامت و طول و جنس متفاوتی دارند و با توجه به نوع و کیفیت سازه ساختمان انتخاب می گردند استفاده می شود که هر کدام از این نماها به دلیل ویژگی های خاص در ساختمان ها کاربرد خواهند داشت. اسنراکچر آلومینیومی نمای کرتین وال یا همان پروفیل های آلومینیومی که شیشه بر روی آنها در نمای ساختمان سوار می شوند نمای شیشه ای لامل نامیده می شود و این لامل ها در دو بخش عمودی و افقی ارائه می گردند و وزن شیشه را در نمای ساختمان تحمل می نمایند.

نمای شیشه ای لامل

نمای شیشه ای لامل یا همان نمای کرتین وال یکی از نماهای مدرن ساختمانی می باشد که ساختاری خود ایستا دارد بدین صورت که وزن بالای شیشه برروی سازه کرتین وال یا همان لامل ها و شاسی کشی ها سنگینی می نماید و هیچ بار اضافه ای را از نظر وزنی متوجه نمای ساختمان نمی سازد و این نما به لحاظ مسائل مربوط به سازه بهترین نمای شیشه ای ساختمان های مرتفع می باشد.

نمای شیشه ای لامل

خصوصیات نمای شیشه ای

– امکان استفاده از شیشه های چند جداره بر روی آنها

– امکان ایجاد سطح عایق دما

– امکان استفاده از درپوش های متفاوت در این پروفیل ها

– عدم محدودیت رنگ و تنوع

– امکان استفاده در ابعاد مختلف با توجه به نیاز پروژه

انواع لامل ها

لامل های مورد استفاده در نمای شیشه ای ساختمان ها توسط شرکت های مختلفی تولید و به بازار ارائه می شوند که از لحاظ جنس به سه دسته لامل آلومینیومی، فولادی و چوبی تقسیم می شوند و با توجه به نوع سازه های ساختمانی در نمای شیشه ای هر ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

نمای شیشه ای لامل به گونه ای طراحی شده اند که بتوان آنها را به بهترین نحو عایق نمود و از ساختمان در برابر نیروهای جوی و خروج انرژی از ساختمان محافظت نمود، در طراحی لامل های آلومینیومی شیارهایی به کار رفته است تا بتوان لاستیک های عایق بندی را به سازه متصل نمود تا امکان نفوذ پذیری در این سیستم نما غیر ممکن گردد.

لامل چیست

مزیت های طراحی نمای ساختمان با لامل ها

بر روی لامل ها یا همان پروفیل های آلومینیومی به راحتی می توان بازشوی مخفی نصب نمود، به دلیل وجود لاستیک های عایق بندی این سیستم های نما آب بندی اصولی و صحیح دارند، در این پروفیل ها پیش بینی انبساط و انقباض به درستی محاسبه شده است و در این نمای ساختمانی آب های حاصل از تعرق شیشه ها به وسیله کانال های مخصوص از لامل ها به قطعه آبریز هدایت می شوند و سپس از آنجا خارج خواهند شد.

ارس پن تولید کننده پنجره های دوجداره یو پی وی سی و پنجره آلومینیوم ترمال برک و پنجره آلومینیوم نرمال ، مجری تخصصی نماهای شیشه ای ، نمای کرتین وال ، نمای کامپوزیت ، نمای فریم لس ، لوور ، نمای اچ پی ال ، ترموود ، CFRC ، نمای سنگ خشک ، نمای سرامیک خشک و نماهای خاص

طراح فاز دو اجرایی و مشاور تخصصی نما

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *