شیشه فریم لس ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون نظر 241 بازدید

نمای فریم لس

نمای فریم لس

یکی از سازه های اصلی در هر ساختمان، شیشه است. مدتی است که استفاده از شیشه های رفلکس در ساختمان ها و برج های بلند بسیار مرسوم شده است. در واقع برج ها و ساختمان هایی که دارای نمای شیشه ای می باشند، علاوه بر اینکه ظاهر چشمگیری دارند، نورگیر تر بوده و روشنایی بیشتری را به داخل ساختمان ها می رسانند. آلودگی صوتی در سطح شهرها باعث شده است تا بسیاری از سازندگان ساختمانی، به فکر استفاده از شیشه های چند لایه و دو یا سه جداره بیفتند. ظهور و استفاده از شیشه های با نمای فریم لس نیز در راستای گسترش اهداف زیبایی و کاربر پسندی نماهای شیشه ای ساختمان ها بوده است.

شیشه های فریم لس به صورتی طراحی شده اند که دور نمای ساختمان،  هیچ فاصله ای را بین دو شیشه استفاده شده نشان نمی دهد. در واقع در این شیشه ها، قاب محافظ شیشه که از جنس آلومینیوم می باشد روی یک قاب فولادی سوار شده است و فاصله بسیار نزدیک به هم شیشه ها، مانع از دیده شدن فریم های فولادی از روبرو می شود.

شیشه نمای فریم لس

مزایای نمای فریم لس

  • زیبایی ظاهری و ظرافت در فریم محافظ شیشه
  • سهولت در تعویض شیشه های فریم
  • امکان استفاده از بازشو های پنهان در نمای شیشه
  • مقاومت بیشتر در برابر زلزله
  • تنوع رنگ
  • استحکام در برابر انتقال تنش ساختمان به نمای شیشه ای بنا

نمای فریم لس می تواند با شیشه های تک جداره یا چند جداره به کار برده شود. امروزه شیشه های فریم لس در نمای ساختمان ها کاربرد زیادی دارند. زیبایی این شیشه ها به همراه استحکام، سهولت نصب و عایق بندی مناسب، به محبوبیت این فریم ها کمک کرده است.

یکی از مزایای مهم نماهای فریم لس، استفاده از لاستیک هایی در دور تا دور شیشه برای عایق بندی بهتر در مقابل نفوذ رطوبت و هوا می باشد. این در حالی است که این لاستیک ها نیز مانند فریم فولادی و آلومینیومی در ظاهر نما دیده نمی شود و آنچه به چشم می آید، نمای شیشه ای ساختمان است.

نمای فریم لس

نحوه اجرای نمای فریم لس (Frame Less)  در بنا

برای نصب نماهای فریم لس دو روش کلی وجود دارد که شامل روش یو-کانال یا روش فول فریم لس می باشد.

فریم های فولادی در نماهای فریم لس می تواند سایزهای متفاوتی داشته باشد اما معمولاً از پروفیل هایی با اندازه ۴۰*۴۰ برای این نماها استفاده می شود.

در مرحله اول، کل سطح نما با پروفیل های فولادی با اندازه مورد نظر (۴۰*۴۰) تقسیم بندی شده و پس از آن، فریم های آلومینیومی در این پروفیل ها قرار می گیرد. ایزولاسیون این نماها به وسیله لاستیک های مخصوص انجام می شود. این فریم ها می توانند به صورت باز شونده یا ثابت باشند. برای نصب شیشه بر روی این فریم ها می توان از شیشه های دو جداره، سه جداره یا تک جداره استفاده نمود.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *