اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ۶ آبان ۱۳۹۷ بدون نظر 6 بازدید

هزینه اجرای نمای اسپایدر در برج ها

نمای شیشه ای اسپایدر

نمای شیشه ای اسپایدر نوعی از نماهای مدرن ساختمانی شیشه ای خود ایستا می باشد که در این نوع پروفیل شیشه به وسیله اتصالات نقطه ای به سازه متصل می شود و کاربرد اصلی این نما در ساختمان های تجاری و اداری می باشد و در صفحه شیشه این پروفیل هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی شود .

مزایای نمای شیشه ای اسپایدر

– وزن کم سازه و اتصالات

– سادگی جزئیات اجرا

– شفافیت یکپارچه نما

– امکان اجرا در سطوح پیچیده بدون نیاز به فریم

– تنوع سیستم های زیر مجموعه نمای اسپایدر

– مقاومت مناسب در برابر زلزله از طریق امکان حرکت پنل های شیشه در روتل ها

نمای شیشه ای اسپایدر

معایب نمای اسپایدر

– دیتیل پیچیده بازشو

– نیاز به محاسبات سازه و کنترل توسط مهندسین

– نیاز به کنترل مداوم جهت اجرای صحیح آب بندی

هزینه اجرای نمای شیشه ای اسپایدر

هزینه اجرای نمای اسپایدر براساس متر مربع ، نوع شیشه ها، ابعاد شیشه ها، ضخامت شیشه ها، نوع سازه ، کیفیت یراق آلات و  ارتفاع نما محاسبه می شود و تعیین حدود قیمت  کار قبل از طراحی و اجرا کار سختی می باشد .

اجرای نمای اسپایدری

روش کلی اجرای نمای شیشه ای اسپایدر مانند سایر نماهای شیشه ای می باشد و نقشه بردار از محل اجرای نما اندازه برداری می نماید و سپس با توجه به ابعاد اندازه گیری شده و نوع شاسی نگهدارنده و اسکلت اصلی ساختمان اقدام به طراحی نمای شیشه ای اسپایدر می نماید .

هزینه نمای اسپایدر

انواع نمای اسپایدر

سیستم های نماهای شیشه ای اسپایدر به فین گلس، نمای اسپایدر کابلی و اسپایدر خرپا تقسیم می شوند و در تمام این نماها که مقاوم ترین نماهای ساختمانی هستند به دلیل معلق بودن پنل های شیشه در سازه نگهدارنده نما در هنگام زلزله و طوفان اگر چه ممکن اس شیشه ها شکسته شوند اما پرتاب نخواهند شد.

در نماهای شیشه ای اسپایدر ابعاد شیشه ها توسط طراح معمولا حداکثر بین عرض ۴۲۰ و طول ۲۴۰ سانتیمتر طراحی و به کار برده می شوند البته این ابعاد همواره تقریبی خواهند بود و در هر پروژه نماسازی براساس ابعاد پنجره ها انجام می پذیرد و معمولا ضخامت شیشه ها بیشتر از ۱۲ میلیمتر نخواهد بود.

ارس پن تولید کننده پنجره های دوجداره یو پی وی سی و پنجره آلومینیوم ترمال برک و پنجره آلومینیوم نرمال ، مجری تخصصی نماهای شیشه ای ، نمای کرتین وال ، نمای کامپوزیت ، نمای فریم لس ، لوور ، نمای اچ پی ال ، ترموود ، CFRC ، نمای سنگ خشک ، نمای سرامیک خشک و نماهای خاص

طراح فاز دو اجرایی و مشاور تخصصی نما

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *