دتایل کرتین وال ۵ آبان ۱۳۹۷ بدون نظر 8 بازدید

ویژگی های بهترین دتایل کرتین وال

ویژگی های بهترین دتایل کرتین وال

دتایل نمای ساختمان در واقع همان جزئیات ساختمان می باشد که شناخت و کاربرد آن در کارهای طراحی و اجرایی برای مهندسین سازه و معماری امری ضروری خواهد بود ، در همین راستا در این مقاله ، ویژگی های بهترین دتایل کرتین وال مورد بررسی قرار گرفته شده است .

یکی از نماهای مورد توجه امروزی که طرح های زیبا ، متنوع و سرعت اجرای بالاتری دارد ، نمای کرتین وال می باشد ، این نما نوعی پوشش شیشه ای نمای خارجی ساختمان است که علاوه بر پوشش ساختمان ، از بار مرده ی وارد بر ساختمان نیز می کاهد .

بهترین کرتین وال

انواع نمای کرتین وال

  • سیستم لامل یا استیک : در این روش ، نما قطعه به قطعه ساخته می شود و سپس در محل پروژه ، قطعات شیشه روی سیستم نصب می شوند .
  • سیستم یونیتایز : در این روش کلیه عملیات ماشین کاری و مونتاژ سازه اصلی نما ( حتی اتصالات و یراق آلات و واشرها) در کارخانه انجام می شود .

بهترین دتایل کرتین وال

  • ساخت دتایل کرتین وال به صورت کاملا صنعتی است لذا جزئیات طراحی آن به گونه ای است که استراکچر تمام آلومینیومی این نما در مواجه با انواع تنش های وارده از جا به جایی سازع اصلی هنگام زلزله ، طوفان های شدید ، نشست های زمین و وزن خود نما ، به صورت کاملا انعطاف پذیر عمل می کند ، لذا این نما را خود ایستا یا self _ support می نامند .

بهترین پروفیل کرتین وال

  • از آنجا که نمای کرتین وال به جز وزن خود ، هیچ بارب از سوی سازه ی اصلی را تحمل نمی کند ، لذا به دلیل ساختار خاص سازه ای ، در برابر تبادل حرارت و سرما ، نفوذ آب و هوا ، فشار باد ، زلزله و … مقاوم می باشد .
  • این نما در گونه های مختلف فریم لس و فیس کپ تولید و بر سازه ی اصلی ساختمان نصب می گردد .
  • شیشه ی به کار رفته در نمای کرتین وال ، در انواع ضخامت های شیشه ی دوجداره از ۱۸ الی ۴۰ میلی متری می باشد .
  • سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ به کار رفته در ننمای کرتین وال که از مقاومت زیادی برخوردار است ، نیاز نما را به شبکه بندی جهت زیرسازی نما مرتفع ساخته است و خود پروفیل نما توسط صحفه ای با پیچ های لوبیایی درون آن که قابلیت رگلاژ دارد ، به سازه ی اصلی ساختمان وصل می شود .

ارس پن تولید کننده پنجره های دوجداره یو پی وی سی و پنجره آلومینیوم ترمال برک و پنجره آلومینیوم نرمال ، مجری تخصصی نماهای شیشه ای ، نمای کرتین وال ، نمای کامپوزیت ، نمای فریم لس ، لوور ، نمای اچ پی ال ، ترموود ، CFRC ، نمای سنگ خشک ، نمای سرامیک خشک و نماهای خاص

طراح فاز دو اجرایی و مشاور تخصصی نما

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *