درب و پنجره ترمال برک ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون نظر 199 بازدید

پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک

سهم زیادی از نمای درب و پنجره هر ساختمانی را شیشه ها تشکیل می دهند. به همین جهت استفاده از شیشه های مرغوب با عایق بندی بالا بسیار مورد توجه سازندگان و کارفرمایان قرار دارد. تحقیقات نشان داده است که پنج درصد از اتلاف انرژی که از طریق سیستم های درب و پنجره صورت می گیرد، به دلیل عایق نبودن آنها اتفاق می افتد. از طرفی، اتلاف انرژی از طریق پروفیل های آلومینیومی باکیفیت، بسیار کمتر از پروفیل های آهنی می باشد. پروفیل های آلومینیومی به دو شکل ساده و ترمال بریک وجود دارند. در پروفیل های ساده از آلومینیوم تک جداره و در ترمال برک ، از آلومینیوم دو جداره برای کاهش ضریب انتقال حرارت استفاده می شود.

در درب و پنجره های ترمال بریک از دو پروفیل آلومینیوم متصل شده به وسیله یک تیغه پلی آمید استفاده می شود. در واقع ماده پلی آمید از انتقال حرارت بین دو مقطع آلومینیومی جلوگیری می کند. اصطلاح ترمال برک نیز به دلیل بروز پدیده شکست حرارتی بین دو مقطع استفاده می شود. از جمله مزایای پروفیل های ترمال بریک می توان به مقاومت این درب و پنجره ها در برابر ضربه و مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش نور خورشید و ماندگاری بالای این پروفیل ها اشاره کرد.

ترمال بریک

صرفه جویی در مصرف انرژی با درب و پنجره های ترمال بریک

آماری که توسط سازمان بهینه سازی مصرف سوخت انتشار یافته است، نشان دهنده آن است که به طور متوسط نزدیک به ۱۰% از سطوح خارجی بنا ها به درب و پنجره اختصاص یافته است و از این مقدار، حدود ۷۰% (یا بیشتر در مواردی که از شیشه های فریم لس استفاده شود) توسط شیشه پوشانده می شود و حدود ۳۰% باقیمانده متعلق به پروفیل ها می باشد. طبق این آمار، درب و پنجره های با سیستم ترمال برک به طور میانگین حدود ۳۴% به کاهش اتلاف انرژی گرمایی و برودتی در فصول سرد و گرم سال کمک می کند. همچنین مصرف سوخت و هزینه های اولیه ساخت تأسیسات ساختمان نیز در کنار آلودگی صوتی، به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

مزایای استفاده از سیستم های ترمال بریک

  • ضریب نفوذ پایین در برابر حرارت، رطوبت و آلودگی صوتی
  • ساخته شده از مواد اشتعال ناپذیر
  • قابلیت بازیافت و بازگشت به چرخه طبیعت
  • مقاومت در برابر خوردگی در اثر آلاینده های موجود در هوا، تابش آفتاب و بارندگی
  • وزن سبک
  • مقاومت در برابر زلزله و ضربه و فشار هوا و باد
  • تنوع در ظاهر و زیبایی
  • عمر طولانی

سیستم ترمال برک

تنوع ظاهری در درب و پنجره های ترمال بریک

در ساخت این پروفیل ها از رنگ های الکترواستاتیک پودری برای پوشش این درب و پنجره ها استفاده می شود. این رنگ ها با تنوع زیادی که در طیف رنگی دارند، علاوه بر زیبایی، در برابر نیروهای خارجی و خوردگی نیز مقاوم هستند. پروفیل های آلومینیومی پس از رنگ شدن، در کوره قرار داده می شوند تا دوام رنگ آنها بیشتر از سایر پروفیل های موجود شوند. امکان آنادایزر نیز در این پروفیل ها وجود دارد.

از سوی دیگر، از آنجایی که امروزه گرایش عمومی به سمت استفاده بیشتر از شیشه در ساخت درب و پنجره ها می رود، بنابر این لازم است پروفیل ها هرچه سبکتر شده تا از بار تحمیل شده به بنا کاسته شود. از این رو، پروفیل های آلومینیومی می تواند گزینه مناسبی برای کاهش وزن نمای شیشه ای ساختمان باشد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *