پنجره دوحالته ۶ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 49 بازدید

کاربرد و مزایای انواع پنجره دوحالته

امروزه هدف اصلی مهندسین ساختمان، ایجاد آسایش و راحتی بیشتر برای ساکنین می باشد. یکی از اختراعاتی که بسیار مورد استقبال سازندگان و کارفرمایان قرار گرفته است، انواع در و پنجره دوحالته است. پنجره های دوحالته امکان باز شدن حول دو محور عمودی و افقی باز می شوند. در واقع این پنجره ها که به پنجره های ۳ در ۱ یا tilt and turn معروف هستند، به صورت موثری از مزایای سه پنجره بهره مند می شوند. یک پنجره مصنوعی، یک پنجره بازشو و یک پنجره معلق.

در و پنجره های دو حالته

پنجره دوحالته چگونه کار می کند؟

وقتی دستگیره پنجره دوحالته رو به پایین باشد، پنجره بسته و قفل است. در صورتیکه دستگیره را ۹۰ درجه بچرخانید، پنجره به صورت جانبی حول محور عمودی خود باز می شود و در نهایت می توانید با کشیدن پنجره، آن را حول محور افقی خود باز کنید.

با دوباره فشار دادن پنجره رو به عقب و چرخاندن برعکس دستگیره به اندازه ۹۰ درجه، پنجره به حالت بسته بر می گردد. جهت باز شدن پنجره رو به داخل است. زمانی که پنجره را در هر دو حالت باز می کنید، لولای پنجره بر روی یک زاویه مشخص در راس گوشه پایین پنجره قفل می شود..

هر کدام از حالت های باز شدن پنجره به طور جداگانه با حالت متفاوت دستگیره باز می شود: بدین صورت که اگر دستگیره به صورت افقی است پنجره را به صورت جانبی باز کنید و اگر دستگیره رو به پایین است پنجره را به صورت عمودی باز کنید. فقط مراقبت باشید اشتباهاً فشار زیادی به یکی از جهات مخالف وارد نکنید زیرا ممکن است رگلاژ پنجره را از کار بیاندازد.

مکانیزم پنجره دو حالته

کاربردهای در و پنجره های دوحالته

در یک نگاه، شما پنجره ای چندکاره دارید که می توانید هر طور که مایلید آن را باز کنید. این ویژگی همچنین تمیز کردن این پنجره ها را در هر دو طرف راحتتر کرده و برای استفاده در درب های اضطراری گزینه مناسبی می باشد.

همچنین استفاده از پنجره های دو حالته در مناطق مرطوب، به جلوگیری از نفوذ آب باران به داخل واحد مسکونی و منحرف کردن قطرات باران کمک خواهد کرد. تبادل هوا در این پنجره ها راحتتر انجام می شود به صورتی که گرما از بالای پنجره خارج شده و هوای تازه از کناره های پنجره وارد می شود. به عبارت دیگر شما می و بدون نگرانی از امنیت منزل یا آسیب باد و طوفان به منزل توانید با خیال راحت پنجره را باز بگذارید.

قفل کردن پنجره های دوجداره دوحالته

وقتی پنجره را دوباره قفل می کنید، می توانید از مکانیزم چندگانه قفل پنجره نیز استفاده کنید. این مکانیزم ها می تواند با توجه به کارخانه سازنده به ۸ عدد نیز برسد. همین امر، امنیت و عایق بندی این پنجره ها را نسبت به پنجره های دوجداره معمولی و کشویی، چند برابر می کند.

مزایای پنجره های دو حالته

خلاقیت در مهندسی ساخت در و پنجره های چندحالته

در و پنجره های دوحالته در دو جهت منحصر به فرد باز شده و در هر دو حالت تعادل دارند. به علاوه باز و بسته کردن پنجره در هر دو حالت به آسانی تنها با یک دستگیره انجام می شود. حتی در صورتی که تمایل به باز کردن پنجره در هر دو حالت داشته باشید، این پنجره ها می توانند تنها بر روی یک گوشه متعادل بایستند.

اندازه و ابعاد این بازشو ها می تواند از یک پنجره کوچک تا یک درب باشد. درب های دوحالته گزینه مناسبی برای بالکن هایی که تنها می خواهید هوا از آنها عبور کند باشد.

 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *